bg

П’ять цікавих фактів про художнє кування

news_1

Факт № 1. Покровителем ковалів у Давній Греції був Гефест — бог вогню та ковальського ремесла. Він сам займався кування та створював неймовірні речі із заліза. Обробка металів прийшла до Греції з островів Егейського моря. Вважалося, що Гефест з’явився із вулканічного острова Лемнос, де були розташовані його ковальські кузні.

 

 

Факт № 2. Від ковальської справи походять найпоширеніші прізвища в різних країнах світу. Наприклад, в Україні живуть чисельні Ковалі, Ковальчуки й Коваленки. У Польщі — Ковальські, Шмідти в Німеччині, Сміти в Англії, Ерерри в Іспанії, а Феррани у Франції. Усе це спадкоємці стародавнього ремесла кування.

 

 

Факт № 3. Залізо менше за всі інші метали піддається обробці і для отримання потрібної форми його необхідно розігрівати до температури орієнтовно 1000°С. Тільки за таких умов з ним можливо працювати. Для порівняння, температуру в 1000 ° С має лава, коли тільки починає текти схилами вулкана.

 

 

Факт № 4. Перший президент США Джордж Вашингтон (1732–1799) любив у вільний час кувати, а італійському диктаторові Беніто Муссоліні (1883–1945) подобалося не лише кувати, а й позувати перед фотокамерами з молотом у руках.

 

 

Факт № 5. Розвиток металургійної промисловості значно спростило процес кування та обробку металів. Кувально-штампувальне виробництво з року в рік технічно й організовано вдосконалюється, що майже витіснило натхнення ручного кування. Але в XXI столітті люди знову повертаються до індивідуальності і творчості, тому традиції ручного кування активно відроджуються.

title