bg

Догляд за кованими виробами

Ковані вироби, без сумніву, є прикрасою будь-якого інтер’єру та екстер’єру і служать десятиліттями, якщо за ними належно доглядати. Тому слід знати кілька правил, щоби вони якнайдовше зберігали свою привабливість та практичність.

 

 

Вуличні ковані вироби потребують більше уваги, ніж ті, що знаходяться всередині приміщень. Найпростіший і надійніший спосіб захисту — це порошкове фарбування, яке роблять раз у два-три роки, а також покриття захисними фарбами, лаками і ґрунтовками. Коване залізо не значною мірою схильне до корозії, проте бажано приблизно кожні п’ять років покривати метал захисним антикорозійним складом. Рухливі з’єднання огорож, дверей, воріт, хвірток убезпечують від іржі, змащуючи водостійким мастилом, яке можна купити в будь-якому автомагазині. Так само потрібно змащувати замки і дверні петлі.

 

 

Для збереження привабливості кованих виробів їх необхідно періодично протирати вологою губкою. Добре зарекомендували себе спеціальні аерозолі й серветки, що надають блиск. Крім того, дуже ефективно зберігає зовнішній вигляд металу звичайний віск, якщо їм натирати ковані вироби. Для очищення виробів художнього кування категорично протипоказане застосування абразивних порошків і паст, оскільки вони агресивні до металу й залишають подряпини. Варто також пам’ятати про те, що ковані вироби, які розташовуються поблизу вогню, не можна мити водою.

 

 

Ковані вироби досить часто поєднують з іншими матеріалами, такими, як скло, пластик, дерево чи текстиль. У цьому випадку догляду потребують і інші матеріали. Загалом вироби художнього кування не вимогливі до умов, міцні, довговічні та вимагають тільки періодичного чищення й дотримання правил експлуатації. Не забувайте регулярно доглядати за своїми кованими виробами, тоді вони довго радуватимуть Вас своїм вишуканим виглядом!

title